WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.11.2020Pszczyna: Skrzyżowanie z DK1. 45 tys. samochodów na dobę. Kierowcy mają dość. Starosta pisze apel do parlamentarzystów

Aktualnie w Sejmie RP trwają prace nad projektem ustawy budżetowej na 2021 r. Niestety, projekt ten nie przewiduje środków finansowych na budowę bezkolizyjnego węzła w miejscu obecnego skrzyżowania DK 1 z DW 933 w Pszczynie. Starosta pszczyński pisze więc w tej sprawie do parlamentarzystów.

- Od lat staramy się o przebudowę skrzyżowania. W tej sprawie wypowiedzieli się zarówno marszałek województwa, Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, Zarząd i Rada Powiatu Pszczyńskiego oraz burmistrz Pszczyny. Wszyscy mówimy jednym głosem - wybudowanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania pozwoli rozwiązać poważny problem komunikacyjny nie tylko naszego powiatu, ale całego regionu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje kompletną dokumentacją dla realizacji tego przedsięwzięcia, zatem po zapewnieniu środków w ustawie budżetowej będzie możliwa jego realizacja - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zwrócił się do posłów i senatorów ze Śląska, z prośbą o podejmowanie niezbędnych działań, zgłaszanie poprawek w celu uwzględnienia tej ważniej inwestycji w toku prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2021, by jej uchwalenie zapewniło finansowanie realizacji zadania.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pszczynie