WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.02.2020Przyjechał na stację benzynową i zasnął... z głową na kierownicy!

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca, który przyjechał zatankować samochód na stację benzynową i...zasnął oparty o kierownicę pojazdu. Jego zachowanie na tyle zaniepokoiło personel stacji, że jej pracownicy zadzwonili po policję. Kiedy mundurowi dobudzili mężczyznę, "uderzyła" ich silna woń alkoholu. 

Dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jedną ze stacji paliw przyjechał pojazd, którego kierowca jest prawdopodobnie pijany. Gdy mundurowi przybyli na miejsce zauważyli, że przy jednym z dystrybutorów stoi bmw z włączonym silnikiem. Wewnątrz pojazdu siedział mężczyzna, który...spał oparty o kierownicę. 

Pojazd był zamknięty, a kierowca przez dłuższą chwilę nie reagował na pukanie w szyby. Kiedy w końcu podniósł głowę, wyłączył silnik i otworzył drzwi, mundurowych "uderzyła" silna woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest pijany - w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. 31-latek początkowo tłumaczył, że to nie on przyjechał na stację samochodem. Po pewnym czasie przyznał się, że w drodze powrotnej z imprezy postanowił zatankować pojazd, a później opadł z sił i...zasnął. 

Mieszkaniec Palowic stracił już prawo jazdy. Wkrótce usłyszy też zarzuty i stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Źródło: Śląska Policja