WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.05.2020Przesunięcie otwarcia żłobków, przedszkoli i opieki w szkołach podstawowych w Gliwicach

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań w  Gliwicach  sanepid zwrócił się do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o wstrzymanie się z otwarciem placówek oświatowych.

Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej miasto wstrzymuje otwarcie publicznych żłobków, przedszkoli i opieki wczesnoszkolnej w szkołach podstawowych. Placówki te zostaną otwarte najwcześniej 1 czerwca.
Publiczne placówki opiekuńcze w Gliwicach miały zostać otwarte  25 maja. Przygotowania do uruchomienia pracy żłobków i przedszkoli oraz wznowienie opieki wczesnoszkolnej  z zachowaniem zaostrzonych wymogów sanitarnych zostały ukończone. Niestety zbiegły się one w czasie ze znaczącym wzrostem zachorowań w Gliwicach.

Bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników placówek jest absolutnym priorytetem. Miasto Gliwice, podobnie jak wiele innych samorządów domaga się przeprowadzenia testów dla pracowników żłobków i przedszkoli. Skierowano w tej sprawie pismo do Wojewody Śląskiego.

Placówki są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci. Decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od rozwoju sytuacji zdrowotnej w mieście.


źródło: www.gliwice.eu
fot. Freepik