WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.09.2020Przekopują Głęboką w Cieszynie. Utrudnienia na dłużej

 

Utrudnienia dla kierowców w samym sercu Cieszyna - dziś drogowcy zaczynają remont ulicy Głębokiej, który może poważnie uprzykrzyć jazdę wąskimi uliczkami starówki.

 

Na ten remont cieszynianie czekali od dawna, ale nie obejdzie się bez utrudnień – i to na długo. Przebudowę podzielono na pięć etapów – drogowcy będą stopniowo przesuwać się od Zamku w stronę Rynku:

Etap I: ul. Zamkowa – ul. Mennicza: do wykonania od 1 września do końca listopada 2020 r.,
Etap II: ul. Mennicza – ul. Browarna: od października do grudnia 2020 r.,
Etap III: ul. Browarna – Stary Targ: styczeń – luty 2021 r.,
Etap IV:  Stary Targ – ul. Olszaka: zaplanowany na okres marzec- maj 2021 r
Etap V: ul. Olszaka – Rynek: od kwietnia do 31 maja 2021 r.

„Drogowcy wymieniają nawierzchnię. Przebudują też chodniki i otoczenie ulicy” – mówi sekretarz miasta Cieszyna, Stanisław Kawecki:

Plik dźwiękowy: gleb.mp3

Od dzisiaj zupełnie zamknięto ruch na odcinku Głębokiej od Zamku do Menniczej. Od Menniczej do Rynku – uwaga! – obowiązuje zmiana kierunku jazdy – samochody jadą w górę, pod Ratusz, by przez Regera Garncarską i Bobrecką wydostać się ze starówki.  Wjazd w okolice Zamku - od ulicy Przykopa oraz Michejdy, dojazd do Głębokiej - przez Rynek i Menniczą.

To informacja ważna tak dla mieszkańców, jak i licznych dostawców zaopatrujących sklepy na Starówce.

Remont Głębokiej jest częścią szerszego projektu utworzenia w mieście po obu stronach Olzy „Szlaku Cieszyńskiego Tramwaju”, z punktami informacji multimedialnej w formie „przystanków tramwajowych” oraz symboliczną szyną tramwajową w ciągu ulicy Głębokiej. Przy dawnych budynkach kontroli granicznej na Moście Przyjaźni stanie makieta tramwaju – wypełniony eksponatami z historii Cieszyna -  a same budynki przebudowane zostaną na centrum turystyczne.

fot.: Urząd Miejski w Cieszynie /W.Wandzel/, wikipedia.pl