WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.10.2020Pruchna. Ul. Szkolna jak nowa!

Zakończyła się przebudowa ulicy Szkolnej w Pruchnej na odcinku 619 metrów od skrzyżowania z ulicą Główną. Inwestycja, która została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 kosztowała  prawie milion złotych.

- Każda wyremontowana droga w Gminie Strumień cieszy, a cieszy jeszcze bardziej wtedy, gdy środki na remonty udaje nam się pozyskać z dofinansowania. Tak było w przypadku ulicy Szkolnej w Pruchnej. Nie dość, że poprawiła się estetyka i komfort jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych i kierowców, to   dodatkowo udało się wykonać oświetlenie ulicy. Łącznie powstało 10 nowych punktów świetlnych - mówi Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Ulica Szkolna jest jednym z centralnych punktów Pruchnej. Przy niej bowiem znajdują się szkoła, chętnie odwiedzane boisko wielofunkcyjne, parking i cmentarz. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy zabiegali o jej remont. Dzięki staraniom samorządu udało się na ten cel zdobyć zewnętrzne dofinansowanie i wiosną można było rozpocząć prace modernizacyjne. W ich efekcie ulica przeszła prawdziwą metamorfozę - oprócz nowej nawierzchni wykonano kanalizację deszczową wraz z przepustem i rowem otwartym, a także wjazdy do przylegających posesji. Koszt inwestycji wyniósł 980 788,45 zł. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 558 589,00 zł.

 

 

Źródło: UG w Strumieniu