WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Wakacyjne FEST PARTY

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.03.2020Prawie trzydzieści prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów metodą na policjanta w Gliwicach i okolicach!!


Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż szukają ofiar. We wtorek dzwonili do seniorów z powiatu gliwickiego według nazwisk zaczynających się na „G”. W Poniedziałek  lista obdzwonionych nazwisk zaczynała się na „C”. Tym razem mieszkańcy nie dali się nabrać. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy ludzi starszych – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa.
Wczoraj policjanci otrzymali informacje o mężczyźnie podającym się za oficera śląskiej policji. Dzwonił do osób o nazwiskach zaczynających się na literę D i opowiadał wymyśloną historyjkę o przestępcach czyhających na oszczędności rozmówców, czym próbował nakłonić ich do zmiany danych kontaktowych w banku. Na szczęście tym razem trafił na ludzi, którzy nie dali się nabrać.
Nad sprawą pracują już detektywi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
O tym, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych, mówi się w mediach od lat. Po raz kolejny apelujemy o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych, poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców.


źródło http://gliwice.slaska.policja.gov.pl
fot. www.pixabay.com