WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.04.2020Ponad miesiąc utrudnień na DK1 w Tychach!

W poniedziałek, 20 kwietnia rusza drugi etap naprawy gwarancyjnej w rejonie węzła ulicy Bielskiej z aleją Niepodległości.
 
Prace będą wykonywane na dwóch łącznicach wiaduktu - zjazdowej i wyjazdowej do centrum miasta oraz na jednym pasie ruchu w na DK1 w kierunku do Bielska Białej. Na czas robót wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.
- Jezdnia w kierunku Bielska-Białej zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa, a obie łącznice od strony zachodniej (centrum miasta) zostaną zamknięte. Tym samym od strony Katowic nie będzie można zjechać na al. Niepodległości oraz z centrum miasta nie będzie można wyjechać w kierunku Bielska Białej. Na jezdni w kierunku Katowic roboty nie będą prowadzone - całość prac wykonano w ramach pierwszego etapu naprawy – wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.
 
W ramach naprawy przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi oraz układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Planowo utrudnienia potrwają do końca maja br.
- Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności - dodaje Arkadiusz Bąk.
 
Wszystkie koszty z tytułu naprawy poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed kilkoma laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal S.A.
 
Źródło: UM Tychy