WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.04.2020Polska Grupa Górnicza chce obniżyć pensje i ograniczyć produkcję!

Na horyzoncie widać już krysys w górnictwie. Winnym jest koronawirus. 
 
Polsa Grupa Górnicza chce obciąć pensje o 20 procent przy jednoczesnym ograniczeniu produkcji. To konieczne, żeby wdrożyć pakiet działań osłonowych, aby działać ze skutkami kryzysu.
- Mniejsza produkcja energii elektrycznej z węgla, którą obecnie obserujemy, to również mniejsze zapotrzebowaie na paliwo węglowe. Obecny, bardzo wysoki stan zapasu węgla na przykopalnianych zwałach, stwarza realne ryzyko, że utrzymanie tak wysokiego poziomu produkcji może doprowadzić do niekontrolowanego zatrzymywania pracy w poszczególnych kopalniach - mówi prezes zarządu PGG, Tomasz Rogala.
 
Spółka wystosowała specjalną informację, w której czytamy, że PGG chce wprowadzić na 3 miesiące ograniczenie czasu pracy o maksymalnie 20 procent oraz obcięcie wynagrodzenia, również o 20 procent. Ograniczenie produkcji ma polegać na wyłączeniu produkcji w jednym dniu tygodnia w kopalniach PGG. Ruch zakładów górniczych w tym czasie ma odbywać się tak samo, jak w dniach wolnych od pracy. Propozycje zostały przekazane już stronie społecznej. 
 
Fot.: PGG