WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.01.2020Policjanci oskarżeni o pobicie nastolatka nieprawomocnie skazani!

Sąd Rejonowy w Gliwicach skazał trzech policjantów z jednego z miejskich komisariatów za pobicie w lutym 2016 roku nastoletniego kibica Piasta. Dowodem była między innymi krew nastolatka w radiowozie. 

Sąd Rejonowy w Gliwicach skazał policjantów na karę odpowiednio: roku, ośmiu i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Policjanci mają również wypłacić odszkodowanie pokrzywdzonemu. W 2016 roku, mundurowi wywieźli szesnastolatka w ustronne miejsce, pobili go w radiowozie i poza nim. Uderzali i kopali po całym ciele. Działali na szkodę pokrzywdzonego i spowodowali uszkodzenie jego ciała, mówi Joanna Smorczewska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Plik dźwiękowy: gb_pobili2.mp3

Oskarżeni nie przyznawali się do winy i przekazywali, że do pobicia nie doszło. Sąd jednak nie dał wiary policjantom, ponieważ na co innego wskazywały dowody. Składał się na nie: eksperyment procesowy, zeznania świadków, wyniki monitoringu, opinie biegłych psychologów i tych z zakresu badań DNA ze względu na znalezioną krew w radiowozie. Wyrok nie jest prawomocny.

foto: pixabay.com