WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.07.2020Poduszka dla Maluszka czyli niezwykła zmiana na gliwickiej chirurgii dziecięcej

 
Nowoczesne, funkcjonalne stoły oraz krzesła, bajecznie kolorową pościel, ale przede wszystkim mnóstwo radości i pozytywnej energii dostarczyli małym pacjentom chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wolontariusze w ramach akcji charytatywnej „Poduszka dla Maluszka”.
 
To niecodzienny projekt społeczny wspierający szpitalne oddziały dziecięce.
Skupiamy wokół tej idei ludzi otwartych, chętnych na dokonywanie zmian, empatycznych i serdecznych. Gromadzimy środki finansowe na zakup nowego wyposażenia by świat małych pacjentów był kolorowy, przynosił uśmiech i wiarę w powrót do zdrowia – podkreślił Rafał Andreas, koordynator akcji „Poduszka dla Maluszka”.
Oddział chirurgii dziecięcej gliwickiej lecznicy, mimo pandemii koronawirusa, nieustannie udziela pomocy chorym maluchom m.in. po urazach, wypadkach komunikacyjnych czy z różnymi wadami wrodzonymi. Tylko w ubiegłym roku wsparcie medyczne uzyskało tutaj ponad 1300 małych pacjentów. To, że dziecko ma piękną pościel, że jest do dyspozycji funkcjonalny stoliczek to są takie małe, ale jednocześnie wielkie rzeczy dla nas, rodziców, w czasie pobytu w szpitalu – podkreśla pani Joanna, mama Kuby, który właśnie przeszedł operację. 
To miejsce potrzebowało metamorfozy. Dzięki akcji „Poduszka dla Maluszka” zmieniamy szpitalną rzeczywistość na znacznie lepszą. Chodzi nie tylko o wysoki poziom świadczonych usług medycznych, ale także otoczenie, wnętrza i fakt, że szpital nie będzie kojarzył się tylko z bólem i smutkiem – podsumował Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.
 
    Poduszka dla Maluszka to ogólnopolska akcja charytatywna, w ramach której gromadzone są środki finansowe na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe, kolorowe poduszki–przytulanki dla dzieci tam przebywających. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej „Splot”. 
źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Sp. z o.o.