WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.12.2020Pociągi pojada do Wisły! Część linii już gotowa

13 grudnia zmiana rozkładu jazdy na kolei. PKP PLK, która remontuje tory w relacji: „Katowice - Wisła Głębce” zapowiada, że wtedy na przebudowywaną trasę mają wyjechać pierwsze pociągi.

Na linii kolejowej s6 trwają prace przy największej inwestycji kolejowej na południu województwa

- Dzięki inwestycji, składy pasażerskie miejscami przyspieszą z 20 i 30 - do 100, a nawet 120 kilometrów na godzinę – mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Plik dźwiękowy: tk_1pkpplk%20SET.mp3

W ramach projektu zostaną wymienione prawie 52 kilometry torów oraz sieć trakcyjna – aktualnie tym właśnie zajmują się robotnicy na stacji w Skoczowie. Pojawią się też zupełnie nowe stacje Skoczów Bajerki i Ustroń Brzegi. Przywrócony będzie przystanek Cieszyn Mnisztwo - teraz pod nazwa Cieszyn Uniwersytet. Trwa przebudowa 23 peronów dla podróżnych, min. w Skoczowie, Goleszowie, Cieszynie, Ustroniu Zdroju i Wiśle Uzdrowisku. Wszystkie będą dostosowane do osób na wózkach inwalidzkich.

Ogromne prace na linii kolejowej pomiędzy Bronowem a Wisłą toczą się od marca bieżącego roku. Zamiast pociągów, pomiędzy miejscowościami kursują autobusy zastępcze. Dotychczas remont pochłonął 460 milionów złotych. 85% procent tej kwoty pochodzi z dotacji unijnej.

 

 

 

Foto: ilustr. PKP PLK/Fb