WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.03.2020Pijanych za kółkiem w Gliwicach przybywa!

Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez gliwickich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania oraz wysokie, kilku-, a nawet kilkunastotysięczne, grzywny. 

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Gliwiccy policjanci podejmują więc szereg działań, mających na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Mimo to zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. - mówi podinspektor Marek Słomski z gliwickiej Policji.

Tylko w tym tygodniu zatrzymano kilku takich kierowców. Wczoraj rekordzistą okazał się 58-latek jadący oplem astrą – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jeszcze wczoraj, podczas rutynowych kontroli, ujawniono dwóch kierujących „po użyciu”. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy.

Źródło: Policja Gliwice