WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.05.2020Pierwsze zdalne obrony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się pierwsze obrony prac dyplomowych z wykorzystaniem technologii komunikacji online. W obronach uczestniczyło czterech studentów kierunku Logistyka a wśród promotorów między innymi JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.
 
W związku z przekazanymi przez Premiera RP oraz Ministra Zdrowia informacjami i zaleceniami dotyczącymi funkcjonowania zdalnego edukacji w dłuższym czasie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wdrożył procedury umożliwiające przeprowadzanie egzaminów dyplomowych w trybie zdalnym. W kwietniu wydane zostało Zarządzenie umożliwiające prowadzenie obron za pomocą narzędzi komunikacji elektronicznej wykorzystywanych obecnie na Uniwersytecie.
 
Pierwsze egzaminy dyplomowe online zostały przeprowadzone 5 maja 2020 r. o godz. 10:00 dla czterech studentów kierunku Logistyka. Obrony prac odbyły się przed komisją pod przewodnictwem Prodziekana Szkoły Studiów I i II Stopnia dr hab. Roberta Wolnego, prof. UE w formie wideokonferencji i zostały zarejestrowane na potrzeby udokumentowania przebiegu egzaminu.
- Zdalne obrony to nowość na naszym Uniwersytecie, rozwiązanie to jednak z pewnością zostanie z nami na dłużej. Cieszę się, że jako rektor Uniwersytetu i jednocześnie promotor prac mogłem uczestniczyć w pierwszych egzaminach dyplomowych online. Inżynierom serdecznie gratuluję ukończenia studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - uczelni z tradycjami, ale jednocześnie nowoczesnej i nastawionej na współpracę z otoczeniem. Niech uzyskany dyplom stanie się potwierdzeniem wiedzy i kompetencji. Wszystkim Absolwentom życzę dobrych wyborów i powodzenia w budowaniu kariery zawodowej! - mówi Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE
 
Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach