WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.04.2020Pamiątkowy numizmat z Frankiem Surdel jako cegiełka na leczenie najdroższym lekiem świataOśmiomiesięczny  Franek Surdel z Knurowa potrzebuje 10 mln zł na najdroższy lek świata. Udało się zebrać   ponad 9 mln zł. Jeszcze trochę a mały wojownik, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. może dostać szansę i polecieć po na nowe życie do USA. By wesprzeć zbiórkę można między innymi  kupić wyjątkową monetę.

Okolicznościowa moneta została wybita przez knurowską Mennicę Górnośląską przy wsparciu finansowym sponsorów. Awers numizmatu przedstawia popiersie i napis Franek Surdel, rewers natomiast ukazuje w otoku charakterystyczne dla Franka liście oraz napisy 1 FRANEK KNUROWSKI 2020.

Moneta została umieszczona w kwadratowym kapslu i włożona do specjalnie przygotowanego czterostronicowego kartonowego opakowania, na którym znajdziemy zdjęcie Franka oraz krótką jego historię. Przygotowanych zostało 550 sztuk numerowanych cegiełek.

Numizmat w opakowaniu jako cegiełka dla Franka będzie rozprowadzany w formie licytacji na oficjalnym profilu Facebookowym. Zachęcamy do licytacji i zakupu tego wyjątkowego pamiątkowego numizmatu, twardej knurowskiej waluty. Cały przychód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Franka.

Monetę z Frankiem można zakupić: https://www.siepomaga.pl/cegielkadlafranka

a także tu: https://m.facebook.com/groups/684977098677503?view=permalink&id=832423357266209


Franek, w porównaniu z innymi dziećmi z SMA w tym wieku, jest w bardzo złym stanie. Choroba zaatakowała już mięśnie oddechowe i przełyku. By terapia genowa zatrzymała jej postęp, by uratowała życie chłopca, musi odbyć się jak najszybciej, dlatego nie bądźcie obojętni! Pomóc może każdy z Was! Liczy się każda złotówka!


O wyjątkowej monecie opowiada współorganizatorka akcji Żaneta  Smugaj

Plik dźwiękowy: franek.mp3