WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.10.2020Nowe hotspoty już działają w Gliwicach

Gliwice zakończyły realizację unijnego programu WiFi4EU. W jego ramach uruchomiono 11 nowych hotspotów z bezpłatnym Internetem (9 zewnętrznych i 2 wewnętrzne). Działają w miejscach publicznych, które są najczęściej odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów.
 
Z darmowego Internetu można korzystać w parku Chrobrego (hotspoty znajdziemy w okolicy placu zabaw i przy siłowni na świeżym powietrzu), na terenie kąpieliska w Czechowicach i na skwerze nad tunelem DTŚ przy ul. Zwycięstwa, w kompleksie Radiostacji Gliwickiej, na Rynku, placu Krakowskim, skwerze Doncaster na tyłach Urzędu Miejskiego i w parku Chopina oraz w holach głównej siedziby Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa i jego filii przy ul. Jasnej. Lokalizacje te znajdziemy również na interaktywnej mapie w Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej (msip.gliwice.eu). Wystarczy kliknąć w ikonkę Geoportale ->> Geoportal mieszkańca i w Legendzie, w grupie warstw Społeczeństwo, zaznaczyć warstwę Punkty z otwartym dostępem do internetu (hot-spot).
 
Jak korzystać z hotspotów? Wystarczy w naszym smartfonie czy tablecie włączyć usługę Wi-Fi, znaleźć WiFi4EU i kliknąć w przycisk logowania.
– Pomysł na uruchomienie unijnej sieci hotspotów to gest w stronę mieszkańców i turystów. Mamy już w mieście punkty publicznego dostępu do Internetu i hotspoty, ale zależało nam, aby w Gliwicach w miejscach szczególnie popularnych i najczęściej odwiedzanych można było korzystać z bezpłatnego Wi-Fi z jeszcze lepszym, szybszym internetem. Prędkość przesyłania danych w takim przypadku wynosi bowiem co najmniej 30 Mb/s – podkreśla Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości do 15 tys. euro z instrumentu „Łącząc Europę” w ramach działania „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych – WiFi4EU”. Celem tego programu jest zagwarantowanie dostępu do Internetu w miejscach publicznych takich jak np. place, urzędy, biblioteki, przychodnie, parki czy skwery.
fot. Pixabay
źródło www.gliwice.eu