WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.09.2020Narodowe Czytanie w plenerach Cieszyna. Coś dla ciała, coś dla... ucha

„Balladyna” Juliusza Słowackiego będzie lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Jak zwykle, w bogatej oprawie i z wielką pompą w Cieszynie zorganizuje je Biblioteka Miejska. Okazuje się, że nawet koronawirus nie przeszkodzi przekształcić to wydarzenie w prawdziwe święto miasta.
 

Będą postacie przebrane w kolorowe stroje z epoki, happening uliczny przed Biblioteką i głośne czytanie przez mieszkańców. To już tradycja. Wewnątrz Biblioteki - dwa wykłady tematyczne o lekturze i warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci.
„Jak zawsze, zaplanowaliśmy też ucztę dla ducha” - zaprasza dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, Izabela Kula:

Plik dźwiękowy: naer%20czyt.mp3

Będzie również coś dla ciała - rodzinne warsztaty kulinarne „Jak smakował Polski romantyzm” w Parku Pokoju, które poprowadzi Anna Maksymowicz z Muzeum w Łodzi.
To akurat impreza biletowana, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Bezpłatne wejściówki można odebrać do piątku w siedzibie Biblioteki w Cieszynie.

Narodowe Czytanie w Cieszynie - w sobotę 5 września przy ul Głębockiej 15 - zacznie się o 10:00, a warsztaty kulinarne w Parku Pokoju - o 14:00.

Publiczne NARODOWE CZYTANIA organizują również inne miasta w  regionie. Ogólnopolską imprezę patronatem objął Prezydent RP.

 

 Foto: Biblioteka Miejska w Cieszynie