WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.08.2020Najdroższy lek świata dla Maciusia. W Pszczynie zebrali już 800 tys. zł

Maciuś Cieślik z Jankowic ma zaledwie 2 lata, ale zdążył podbić serca setek ludzi. Wspólnie z burmistrzem, mieszkańcy Pszczyny chcą zebrać pieniądze na najdroższy lek świata.
 

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to dla dwuletniego dziecka wyrok śmierci. Lekarze kręcą głowami ,bo dzięki wyczerpującym ćwiczeniom i dobrej reakcji na dostępne w Polsce leki, postępy choroby udało się zatrzymać. Dziecko walczy z bólem, rodzina ze zmęczeniem. Mówi mama Maciusia, Ewelina Czernecka:

Plik dźwiękowy: tk_1MisMaciusia.mp3

Rehabilitacja, dojazdy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - kosztują miesięcznie trzy i pół tysiąca zł. Ale nie to jest największym wyzwaniem dla budżetu rodziny, odkąd okazało się, że jedynym ratunkiem dla chłopczyka jest opracowana za oceanem terapia genowa. Wystarczy jeden zastrzyk prawdopodobnie najdroższego leku świata. Tylko skąd wziąć... 9,5 mln zł!

„To się może udać” – mówią lekarze, widząc postępy chłopca. "To się może udać...!" – powtarza za nimi burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol, który również włączył się w zbiórkę pieniędzy:

Plik dźwiękowy: maciu.mp3

Strażacy, policjanci, pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, uczniowie z pszczyńskiej SP nr 1 (tam pracuje Pani Ewelina) oraz setki mieszkańców Pszczyny, zebrali już ponad 800 tys zł.

Internetowej zbiórce towarzyszy akcja #MiśMaciusia na portalach społecznościowych. Uczestnicy wpłacają symboliczne kwoty i przekazują znajomym firmom i instytucjom maskotki, nominując kolejnych uczestników.

Szczegóły na https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

Można również przekazać 1% podatku na Fundację Siepomaga, numer KRS
0000396361, cel szczegółowy: „0049601 Maciuś”.

Foto: Siepomaga.pl, #miśmaciusia na Fb i Yt, KPP w Pszczynie