WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.11.2020Mieszkańcy dopięli swego. Nowe minimiasteczko ruchu drogowego na bielskim osiedlu

Na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej powstało minimiasteczko rowerowe. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019. Przy dobrej pogodzie dzieci mogą z niego korzystać od zaraz.

Minimiasteczko rowerowe znajduje się w rejonie ul. Babiogórskiej i ul. Goleszowskiej. Obok jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej i Przedszkole nr 55. Na wydzielonym terenie powstał miniaturowy układ drogowy – ścieżki rowerowe wraz z oznakowaniem i znakami drogowymi.

Dzieci mają do dyspozycji jedno- i dwukierunkowe jezdnie z kostki betonowej z namalowanymi znakami poziomymi i pionowymi. Są one tak poprowadzone, aby na układzie drogowym były skrzyżowania różnego rodzaju - równorzędne, z drogą podporządkowaną, z ruchem okrężnym – a także odcinek drogi dla ruchu jednokierunkowego, wysepka kanalizująca ruch, oznakowanie przejazdu kolejowego i przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Są też ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna.

Miasteczko powstało po to, by mali bielszczanie w jak najbardziej rzeczywistych warunkach mogli uczyć się jazdy na rowerze, a także zasad poruszania się po drogach publicznych i na przejściach dla pieszych.

Inwestycja kosztowała 170.000 zł. Obiektem zarządza Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. 

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej; foto: Paweł Sowa/UMBB