WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.12.2020Mamma mia w Bielsku-Białej! Pomnik postaci z kreskówek o przygodach Baltazara Gąbki odsłonięty

Kucharz Bartolini Bartłomiej Herbu Zielona Pietruszka i Smok Wawelski ze swoim samochodem. Postacie z kreskówek o przygodach Baltazara Gąbki, zostały odsłonięte na Szlaku Pomników Bielskiej Bajki.

Co takiego jest w kreskówce sprzed prawie 40. lat, że na odsłonięciu jej pomnika zebrał się spory, choć rozproszony tłumek dzieci i młodzieży?

Plik dźwiękowy: baltazODS.mp3

Przy głównej promenadzie Bielska-Białej, u zbiegu ulic 11 Listopada i Ratuszowej, stanęły prawie półtrora metrowe sylwetki bohaterów i samochód, do którego śmiało zmieści się dwoje dzieci.

- Można kręcić kierownicą, robić sobie zdjęcia… i to właściwie cała rozrywka , na którą pozwalaj panujące rygory epidemiczne – mówi prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski:

Plik dźwiękowy: baltazODS2.mp3

Miasto zapewnia, że są pieniądze na uzupełnienie pomnika o postacie Mypinga i Szpiega z Krainy Deszczowców, które staną kilkanaście metrów dalej i za kilkanaście miesięcy, ale o dalszej rozbudowie szlaku pomników bielskiej bajki na razie trudno mówić.

Powodem są ograniczenia w budżecie miasta spowodowane pandemią. Być może pojawi się szansa na kolejną realizację, przy okazji gruntownej przebudowy Placu Wolności, leżącego nieopodal odsłoniętego właśnie pomnika.