WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.11.2020Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Kotła Czarownic!

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Kontrkandydatem oferty Katowice-Silesia był Rzym, który decyzją Rady European Athletics zorganizuje to wydarzenie.
 
Za nami finałowa prezentacja kandydatów ubiegających się o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Konkurentem projektu Katowice-Silesia 2024 był Rzym. Jak podkreślili przedstawiciele European Athletics obie kandydatury były na bardzo wysokim poziomie. Władze federacji zdecydowały jednak, że gospodarzem wydarzenia będzie stolica Włoch.
- Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez. Przed nami równie ważne zawody wysokiej rangi. Jesteśmy gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Sztafetach. To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie - mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.
 
Początkowo o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się 4 miasta: Göteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów. W styczniu 2019 r. zapadła decyzja, że do dalszej rywalizacji przeszła ofertaPolski wraz z Göteborgiem i Mińskiem. Trzy miesiące później Göteborg zrezygnował z ubiegania się o organizację wydarzenia. W sierpniu 2019 r. okazało się, że swoją kandydaturę zgłosił także Rzym, natomiast w listopadzie wycofał się Mińsk.
 
Gospodarz zawodów miał być wybrany już wiosnątego roku jednak pandemia COVID-19 wymusiła przesunięcie ogłoszenia decyzji na listopad. Zmieniła się też forma prezentacji kandydatur. Po raz pierwszy w historii European Athletics oferty zostały zaprezentowane on-line. 
 
Stadion Śląski to największy i najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce. Od sierpnia 2020 r. jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Obecnie na trybunach Śląskiego zasiąść może ponad 54 tysiące widzów, a od ponownego otwarcia obiekt gości kolejne edycje największych międzynarodowych imprez lekkoatletycznych: Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz Memoriału Janusza Kusocińskiego.
 
Źródło: Stadion Śląski