WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.04.2020Koncentratory tlenu od śląskich radców prawnych

Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie trafiły 3 koncentratory tlenu zakupione przez Okręgową Izbę Radców Prawnych z Katowic. 
 
Podarowany sprzęt jest niezwykle potrzebny w leczeniu pacjentów, którzy już nie korzystają z pomocy respiratora, ale nadal potrzebują większych dawek tlenu.
- Jest to bardzo przydatne chociażby przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Urządzenia będą dostępne na oddziałach szpitala, ale będziemy je też bezpłatnie wypożyczać pacjentom. To ogromne wsparcie dla naszego szpitala - tłumaczy Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
 
Koncentratory tlenów będą dostępne chociażby na oddziałach geriatrii czy wewnętrznym, ale pacjenci będą je mogli wypożyczyć do swoich domów, do momentu zakupu własnego, refundowanego przez NFZ koncentratora. Koszt zakupu jednego urządzenia to ok. 5000zł. Zakup w całości został sfinansowany przez samorząd radców prawnych w Katowicach
- Samorząd radców prawnych od zawsze organizował i brał udział w przedsięwzięciach pro bono. W tym trudnym czasie nasi radcowie udzielają nieodpłatnych porad prawnych, organizujemy pomoc materialną dla seniorów, ale gdy epidemia przybrała tak dramatyczne rozmiary jasne stało się dla nas, że nadszedł czas na bardziej wymierną pomoc. Postanowiliśmy wesprzeć szpitale, które stoją na pierwszej linii walki z wirusem - mówi Dziekan katowickiej Izby, radca prawny Ryszard Ostrowski.
 
W sumie radcy zakupili 6 koncentratorów. Pozostałe 3 trafią do Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu.
 
Źródło: Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie