WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.11.2020Komfortowo nie tylko dla chorych na COVID. Wyremontowany pawilon III Szpitala Śląskiego w Cieszynie pomieści dwa ważne oddziały

15 milionów zł kosztował remont trzeciego pawilonu Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Teraz, po trwającej rok renowacji budynku, otwarto w nim oddziały: Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Obserwacyjno-Zakaźny.

Pierwszym krokiem w 2013 roku  była dobudowa budynku.

- Gdy rok temu dofinansowanie na termomodernizację przyznał Sejmik Śląski, remont starych sal ruszył pełna parą – mówi dyrektor szpitala w Cieszynie, Czesław Płygawko:

Plik dźwiękowy: szpPlyg.mp3

W trzykondygnacyjnym budynku trudno rozpoznać 110-letni zabytek. Są 24 nowoczesne sale chorych, każda z własną łazienką oraz telefonem do komunikacji pacjenta z rodziną i systemem videołączności z personelem.14 sal dysponuje własną śluzą, a cały budynek wentylacją z możliwością tworzenia stref podciśnieniowych.

Po 6 mln zł na inwestycję złożyły się Sejmik Śląski i powiat cieszyński, resztę z własnych pieniędzy pokrył szpital. Sale na razie są puste, chorzy będą systematycznie przeprowadzani z tymczasowej siedziby w pawilonie głównym i oddziału covidowego.