WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.04.2020Kolejne remonty na ulicach Gliwic


Szykują się kolejne zmiany i utrudnienia na ul. Rybnickiej, tym razem nieco poważniejsze,  w związku z budową odcinka obwodnicy zachodniej i przebudową ul. Rybnickiej.

Wykorzystując czas zmniejszonego natężenia ruchu na drogach, 14 kwietnia rozpocznie się przebudowa około 70-metrowego odcinka ul. Rybnickiej (na wysokości ogródków działkowych od strony budującej się obwodnicy). Zakres realizowanych prac na tym etapie robót wymaga wprowadzenia ruchu wahadłowego, który sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Jak deklaruje wykonawca, prace na ul. Rybnickiej powinny zakończyć się najpóźniej w I połowie maja.


W najbliższą środę – 15 kwietnia – rozpoczną się także roboty drogowe związane z przebudową łącznicy zjazdowej z Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego do ul. Portowej i Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach.
Prace przy poszerzeniu zjazdu realizowane będą zarówno na jezdni, jak i w pasie zieleni. Kierowcy korzystający z tego odcinka drogi muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch na łącznicy zostanie zachowany w obu kierunkach, przy częściowym zawężeniu. Prace, a wraz z nimi utrudnienia, potrwają około dwóch miesięcy.Zawężenie do jednego pasa ruchu i ograniczenie prędkości czekać będzie również na kierowców już od 15 kwietnia na ul. Nowy Świat. Zakres prac związany z remontem nawierzchni jezdni obejmie odcinek ul. Nowy Świat od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Rybnicką.
Na czas robót ruch w tym miejscu odbywał się będzie tylko jednym pasem. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

fot. ZDM w Gliwicach