WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.10.2020Kolejne boiska w Gliwicach gotowe!

Z tej inwestycji cieszą się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Sośnicy. Kosztem niecałych 3,2 mln zł z miejskiego budżetu zmodernizowane zostały boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14. Korzystać z nich będą nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy, kontynuując piłkarskie tradycje tej dzielnicy.
 
W skład zmodernizowanego kompleksu wchodzą: oświetlone boisko do piłki nożnej (o wymiarach 68 × 34 m) wyłożone trawą syntetyczną, boisko do siatkówki (o wymiarach 22 × 15 m) z nawierzchnią poliuretanową, 75-metrowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal. Ponadto zagospodarowano trawnik, ustawiono ławki, zbudowano nowy boks śmietnikowy oraz drogi dojazdowe i ciągi piesze.
– Gliwice nie zwalniają tempa swoich inwestycji – to kolejny zespół szkół, w którym w tym roku udało się przeprowadzić modernizację boisk. Staramy się, by tego typu inwestycje służyły zarówno społeczności szkolnej, jak i lokalnej – mówi prezydent Adam Neumann.
 
Uroczyste otwarcie boisk przy ul. Przedwiośnie odbyło się 25 września. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Gliwic Adam Neumann, Wojciech Zając (zastępca dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach), radni: Krystyna Sowa (przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu), Gabriel Bodzioch, Ryszard Buczek, Marcin Kiełpiński, a także przedstawiciele Rady Dzielnicy i placówek oświatowych z Sośnicy oraz uczniowie.
 
Zgromadzeni goście mogli podziwiać występ artystyczny, olimpijski przemarsz przedszkolaków i uczniów oraz kibicować zmaganiom drużyn zainaugurowanego przez prezydenta Gliwic meczu przedstawicieli samorządu i lokalnej społeczności, m.in. członków Rady Dzielnicy. Składy wzmocnili uczniowie.
– Jeszcze rok temu w tym miejscu była zniszczona nawierzchnia, a teraz mamy piękne boiska, które zachwycają swoim wyglądem i przyciągają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Nawet uczniowie, którzy nie zawsze brali aktywny udział w lekcjach wychowania fizycznego, teraz ćwiczą chętniej. Popołudniami przychodzą tu rodziny, dzieci spędzają tu swój wolny czas. Można śmiało powiedzieć, że nasze nowe boisko wygrało z komputerem – mówi Iwona Pochopień, dyrektor ZSO nr 14.
Inwestycja cieszy również społeczników i Radę Dzielnicy – mieszkańcy, którzy od początku bardzo zaangażowali się w powstanie obiektu, nie ukrywają radości, że syntetyczna trwa i rozmiary boiska pozwolą kontynuować piłkarskie tradycje Sośnicy. – Uważam, że jest to wspaniałe wydarzenie. Murawa boiska spełnia wszelkie wymogi, a poza tym – o co zabiegaliśmy – jest tutaj bezpiecznie. Będziemy promować to miejsce i sami też będziemy z niego korzystać, rozgrywając mecze z młodzieżą – zapewnia Jerzy Zieleń, prezes Zarządu Dzielnicy Sośnica.
 
To kolejny kompleks boisk zmodernizowany przez miasto.
 
Przypominamy, że w sierpniu miasto oddało do użytku nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Łabędach, a krótko przed wakacjami zakończono modernizację bieżni i boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w dzielnicy Obrońców Pokoju. W toku są kolejne modernizacje: boisk szkolnych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Orląt Śląskich oraz przy IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kozielskiej. Przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego powstaje nowa hala sportowa z siłownią, szatniami z natryskami i toaletami oraz magazynem na sprzęt sportowy. Będzie też winda, zaplecze dla nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i sędziów oraz kawiarenka.
 
W pobliżu zostaną wybudowane boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wymiarach boiska do piłki ręcznej, boisko do koszykówki i siatkówki, a parking i zieleniec zostaną zmodernizowane. Powstanie też wiata rowerowa. Przy ul. Konarskiego powstanie też trzypiętrowy budynek dydaktyczny z nowoczesnymi salami wykładowymi. Łącznie w tym oraz ubiegłym roku na remonty i modernizacje szkolnych obiektów sportowych przeznaczono ponad 14 mln zł z miejskiego budżetu. 
 
 
źródło:www.gliwice.eu
Fot. D. Nita-Garbiec/UM Gliwice