WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.04.2020Katowice: Będzie bezpieczniej na ulicy 1 Maja w rejonie Uniwersytetu Ekonomicznego

W lipcu ubiegłego roku doszło do śmiertelnego wypadku na torowisku tramwajowym wzdłuż ul. 1 Maja na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. 
 
Wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach oraz spółką Tramwaje Śląskie, miasto Katowice przeprowadziło analizę możliwości miejscowego zawężenia obydwu jezdni ul. 1 Maja oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w tym rejonie zaczął wdrażać nową organizację ruchu, a także zamontuje doświetlenie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych.
- Celem nowej organizacji ruchu jest skomunikowanie przystanku, tak aby piesi nie poruszali się wzdłuż torowiska i nie przekraczali jezdni w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych oraz nowe oświetleniem, na które przeznaczymy 100 tys. zł – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.
 
Samo wdrożenie organizacji ruchu zrealizowane będzie w ramach środków MZUiM Katowice. Oprócz doświetlenia i przebudowy przejść dla pieszych, zlikwidowany zostanie również chodnik wzdłuż torowiska oraz pojawi się zawężenie jezdni. Prace już ruszyły i potrwają do końca maja.
 
W czerwcu natomiast rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Panewnickiej, gdzie również nowe rozwiązania mają podnieść bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
- W ramach tej inwestycji ponad trzydzieści przejść dla pieszych wzdłuż ul. Panewnickiej zostanie doświetlonych lub wyniesionych. Na doświetlenie przeznaczymy około 200 tys. zł, a pozostałe prace wykonamy siłami własnymi – wyjaśnia Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.
 
Źródło: UM Katowice