WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.11.2020Gliwickie Spotkania Naukowe online

24 wykłady, 62 prezentacje posterowe i 261 wykładowców debatujących zdalnie o sposobach walki z rakiem. Tak w skrócie podsumować można 24. Gliwickie Spotkania Naukowe, podczas których czołowi wykładowcy z prestiżowych ośrodków europejskich, a także z USA i Kanady spotkali się w wirtualnej przestrzeni, by porozmawiać o nowotworach.

Tegoroczna problematyka „Gliwice Scientific Meetings” (20–21 listopada) obejmowała wykorzystanie najnowszych osiągnięć biologii, genetyki molekularnej, bioinformatyki i biotechnologii w diagnostyce i terapii nowotworów, począwszy od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Główne sesje plenarne poświęcono proteomice i metabolomice, wpływowi RNA na procesy regulacyjne, modelowaniu bioinformatycznemu i matematycznemu, a także biotechnologii w medycynie.

Organizatorem Gliwickich Spotkań Naukowych były współpracujące ze sobą trzy instytucje: gliwicki Oddział Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Politechnika Śląska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Inicjatorem cyklu GSN i przewodniczącą komitetu organizacyjnego jest prof. Joanna Rzeszowska. Od pierwszej edycji cykl GSN jest objęty patronatem i wsparciem ze strony Prezydenta Miasta Gliwice.fot. Freepik
źródło: www.gliwice.eu