WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Wszystkich Świętych z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.06.2020Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych ponownie otwarte

Od 2 czerwca w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych znów będzie można zorganizować zebranie czy skorzystać z infrastruktury biurowej. Jednak w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów i pracowników wprowadzone zostały pewne czasowe obostrzenia.

Od 2 czerwca można korzystać z pomieszczeń we wszystkich filiach GCOP, spełniając następujące warunki:
- wizyty interesantów powinny być podyktowane faktycznymi, istotnymi potrzebami organizacji,
- maksymalna liczba osób mogących przebywać w pomieszczeniu to 1 osoba na 10 m2,
- osoby przebywające w pomieszczeniu muszą zachować dystans 2 metrów od innych osób,
- po każdym spotkaniu organizacja lub społecznik są zobligowani do dezynfekcji pomieszczenia (wietrzenie sali, wytarcie klamek, blatów, środki dezynfekujące udostępni GCOP)
- pomiędzy kolejnymi rezerwacjami sal przez organizacje musi być minimum 30 min. przerwy,
- osoby przebywające w GCOP zobowiązane są do mycia / dezynfekcji rąk / założenia rękawiczek jednorazowych oraz do zasłonięcia ust i nosa,
- obowiązuje zakaz korzystania ze wspólnej kuchni/aneksu kuchennego,
- w czasie spotkania należy ograniczyć do minimum przemieszczenie się po GCOP.

Wszystkie informacje dotyczące powierzchni sal i możliwości udostępnienia pomieszczeń udzielają pracownicy filii drogą telefoniczną i mejlową (dane kontaktowe można znaleźć na stronie: http://gcop.gliwice.pl/kontakt/).

W przypadku kontaktu bezpośredniego w filiach obowiązuje zaraz przekraczania żółtych, poziomych linii bezpieczeństwa, a pracownik GCOP jednocześnie może obsługiwać tylko jednego beneficjenta. Powyższe zasady będą obowiązywały również w Klubie Osiedlowym prowadzonym w ramach projektu „Twoja Społeczność Twoją szansą”.

 Doradztwo
Ten element wsparcia organizacji funkcjonuje bez przerwy, choć w trakcie epidemii drogą telefoniczną lub mejlową, które to kanały komunikacji wciąż są zalecane osobom zainteresowanym. W przypadku doradztwa stacjonarnego należy spełnić następujące warunki:
- spotkanie musi być umówione wcześniej telefonicznie lub mejlowo,
- w spotkaniu doradczym biorą udział maksymalnie 2 osoby (beneficjent i doradca),
- osoby przebywające w GCOP zobowiązane są do mycia / dezynfekcji rąk / założenia rękawiczek jednorazowych oraz do zasłonięcia ust i nosa,
- osoby przebywające w pomieszczeniu muszą zachować dystans 2 metrów od innych osób.

Wypożyczanie sprzętu
GCOP umożliwia wypożyczanie sprzętu biurowego, multimedialnego oraz nagłośnieniowo-oświetleniowego. Sprzęt udostępniany na zewnątrz po telefonicznym lub mejlowym umówieniu sposobu i daty odbioru oraz zwrotu sprzętu. Zwracany sprzęt jest poddawany przez pracowników GCOP dezynfekcji lub w przypadku braku takiej możliwości (np. mikrofony), jest wyłączony z użytkowania na 7 dni. Wypożyczanie i zwracanie sprzętu odbywa się z zachowaniem zasady, że pracownik GCOP jednocześnie może obsługiwać tylko jednego beneficjenta.

 Wprowadzone zasady są mają charakter tymczasowy, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco (www.gcop.gliwice.pl). Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych wytycznych.

GCOP nadal prowadzi zakładkę COVID-19 na stronie www (zebrane informacje o możliwościach działania i wsparcia NGO), wysyła newslettery, przeprowadza doradztwo zdalne oraz przekazuje korespondencję.


Fot. A.Ziaja
źródło: www.gliwice.eu