WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.11.2020Gliwicki Sikornik coraz piękniejszy

Zakończyła się modernizacja ciągu pieszo-rowerowego alei Sikornik. Dla pieszych przygotowano szeroki ciąg z żółtej kostki, dla rowerzystów czarną trasę asfaltową.


Pracami objęto odcinek od ul. Opawskiej do ul. Czajki. – Ze względu na zachowanie ciągłości przejazdu dla rowerów i minimalizację kolizji z pieszymi, zmieniono położenie drogi rowerowej względem chodnika. Teraz świetnie posłuży również rolkarzom – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Po remoncie piesi poruszają się cały czas jednym pasem, bez konieczności jego zmiany po przejściu przez jezdnię. Wymagało to przeniesienia ławek na stronę ciągu pieszego.
Wzdłuż alei posadzono 120 miskantów cukrowych. To pochodząca z Azji Wschodniej trawa ozdobna, która dorasta do 2 m wysokości. Ma srebrzysty kwiatostan, który można podziwiać od początku lata do końca zimy.

To nie koniec prac w tym rejonie – w przyszłym roku wyremontowana zostanie ostatni, około 200 metrowy odcinek alei, od ul. Czajki do ul. Kormoranów.

Fot. ZDM w Gliwicach
źródło: www.gliwice.eu