WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.05.2020Gliwice nie otworzą przedszkoli i żłobków 6 maja

Po  deklaracji premiera, że samorządy będą mogły od 6 maja otworzyć przedszkola i żłobki, wielu rodziców zastanawia się jaka będzie w tej sprawie decyzja władz Gliwic.

 


 - Nie możemy jednak odpowiedzialnie podjąć jej w tak krótkim czasie. Mamy do czynienia jedynie z deklaracją z konferencji prasowej, bez oparcia w przepisach (rozporządzeniach). Otrzymaliśmy wytyczne w formie niepodpisanej ulotki, dotyczące organizacji opieki w żłobkach i przedszkolach - mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.


W tej chwili dyrektorzy placówek analizują możliwość zastosowania sugerowanych rozwiązań. Pewne jest, że nie wszystkie obiekty będą w stanie się do nich dostosować z uwagi na warunki lokalowe i logistyczne – m. in. przygotowanie posiłków, odbiór dzieci bez wpuszczania rodziców do szatni, stosowanie zasad bezpieczeństwa.

W najbliższych dniach dyrektorzy żłobków i przedszkoli będą kontaktować się z rodzicami swoich podopiecznych i sprawdzać, ilu z nich jest zainteresowanych posłaniem dzieci do placówek.

Decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli zapadnie po konsultacjach z rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi, w ścisłej współpracy z sanepidem.


- Będziemy sprawdzać również, czy decyzja o ewentualnym otwarciu przedszkoli i żłobków, nie pozbawi prawa do płatnej opieki osób, które nie będą chciały wysłać swoich dzieci do placówek - dodaje prezydent Gliwic.źródło:www.gliwice.eu
fot. www.pixabay.com