WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.02.2020GLIWICE: Hala przy I LO rośnie jak na drożdżach!

 
Przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach powstaje nowa hala sportowa, trzypiętrowy budynek dydaktyczny i boiska ze sztuczną nawierzchnią. Teren wokół szkoły zostanie zmodernizowany. Inwestycja nabiera rozpędu.
 
Od strony ul. Konarskiego widać już pnące się w górę ściany nowej hali. 
 
- Bardzo oczekiwana inwestycja dla naszych uczniów, dla nauczycieli i całej społeczności szkolnej pierwszego liceum. Od wielu lat była potrzeba budowy hali i obiektów sportowych wraz z całą infrastrukturą  - mówi zadowolony z postępujących prac dyrektor I LO Adam Sarkowicz.  
 
Plik dźwiękowy: gliwice_sarkowicz_liceum_1.mp3
 
Nowa hala powstaje w miejscu wchodzącego w skład kompleksu szkolnego wolnostojącego budynku przy ul. Konarskiego. Pomieści salę do rozgrywek piłki ręcznej z trybunami na ok. 200 osób, a także zaplecze – szatnie i magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie mierzył około 13 metrów wysokości.
 
wiz. Pracownia Projektowa Manecki
Przy hali, od strony Politechniki Śląskiej, wybudowany zostanie trzypiętrowy budynek dydaktyczny o powierzchni ponad 2 tys m2. Znajdą się tam nowoczesne pracownie: biologiczne, chemiczne i fizyczne oraz 3 sale wykładowe.
- Będzie to integralna część hali. Nowy pawilon będzie do niej przylegał. To jest budynek, w którym powstanie centrum przedmiotów doświadczalny – dokładnie 9 klasopracowni, 3 sale wykładowe i 6 sal doświadczalnych – dodaje dyrektor Sarkowicz.
 
Plik dźwiękowy: gliwice_sarkowicz_liceum_3.mp3
 
Teren pomiędzy nowymi obiektami a głównym budynkiem szkoły także zmieni swoje oblicze. Zmodernizowany zostanie parking i zieleniec, powstanie wiata rowerowa.
Zgodnie z budową ta inwestycja ma być zakończona w styczniu przyszłego roku. Potem rozpoczną się odbiory. Będziemy halę wyposażać. To wszystko potrwa więc mam nadzieję, że całość będzie gotowa na wrzesień przyszłego roku - dodaje dyrektor Sarkowicz.
 
Plik dźwiękowy: gliwice_sarkowicz_liceum_2.mp3
 
Koszt całej inwestycji to ok. 25 mln zł. Całość sfinansuje Miasto Gliwice.