WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.11.2020GBO0 2021. Co wybrali gliwiczanie?

Prezydent Gliwic ogłosił wyniki głosowania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Zrealizowane zostaną 74 projekty zgłoszone i wybrane przez mieszkańców.

W tej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy oddali łącznie prawie 30 tysięcy głosów – o ponad 4,5 tysiąca więcej niż w 2019 roku. Zdecydowanie zwiększyło się zainteresowanie głosowaniem w formie elektronicznej – odnotowano o 7 tysięcy głosów elektronicznych więcej niż rok wcześniej.

W przyszłym roku wykonane zostaną 73 zadania dzielnicowe, w tym 62 w ramach środków z puli podstawowej i 11 w ramach tzw. puli dla aktywnych, którą rozdysponowano pomiędzy dzielnice z najwyższą frekwencją. Zrealizowane będzie także jedno zadanie ogólnomiejskie.
Przewidywany koszt projektów skierowanych do realizacji w ramach GBO 2021 wynosi prawie 7 mln zł.

Co wybrali gliwiczanie? Duża grupa zadań dotyczy tworzenia i modernizacji szeroko pojętej bazy rekreacyjnej – np. boisk, placów zabaw, siłowni plenerowych, systemu rowerów publicznych czy pola do minigolfa. Wyłoniono także sporo zajęć sportowych, kulturalnych lub edukacyjnych. Gliwiczanie postawili również na zieleń – poparli nasadzenia drzew i krzewów, łąkę czy rabaty kwietne. Na liście zadań skierowanych do realizacji znalazły się też m.in. projekty wpływające na poprawę bezpieczeństwa (monitoring, wyświetlacze prędkości czy przejście dla pieszych).

Szczegółowe wyniki głosowania zostały opublikowane na stronie internetowej Gliwice.eu w dziale Gliwicki Budżet Obywatelski oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
źródło: www.gliwice.eu