WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.11.2020Bielsko: W dziecięcym szpitalu badają także dorosłych

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej z dobrze wyposażonych pracowni diagnostycznych tomografii komputerowej, rtg oraz usg korzystać mogą nie tylko mali pacjenci, ale i osoby dorosłe. Wykonywane tam badania są finansowe w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Cztery lata temu Pracownia Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przeszła sprzętową rewolucję, została wyposażona w nowoczesną aparaturę: nowy tomograf komputerowy, nowy cyfrowy aparat rtg i nowoczesny aparat usg. Te trzy urządzenia kosztowały łącznie ponad 3,4 miliona zł, a pieniądze na ich zakup pochodziły z budżetu państwa, budżetu powiatu bielskiego oraz ze środków własnych szpitala. Jednocześnie przebudowano i zmodernizowano pomieszczenia pracowni tomografu komputerowego, poprawiając warunki wykonywania badań.

Zakupiony wówczas sprzęt z powodzeniem służy małym pacjentom. Ale nie wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej i Podbeskidzia wiedzą, że w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego znajdującego się przy ulicy Jana Sobieskiego 83 badania diagnostyczne z wykorzystaniem tomografu komputerowego, aparatu rtg i usg wykonuje się również osobom dorosłym. Co więcej, szpital ma na takie usługi podpisany kontrakt z NFZ, więc dla pacjentów badania te są bezpłatne.

- Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem i oferujemy krótkie terminy wykonania badania. Potrzebne jest tylko skierowanie od lekarza. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty. Z doświadczenia wiemy, że część dorosłych pacjentów po prostu nie wie, że u nas mogą wykonać takie badania. Jednocześnie zapewniam, że stosujemy w szpitalu wszystkie konieczne procedury związane z ograniczeniem zagrożenia epidemicznego, więc badania u nas są nie tylko wykonywane szybko, ale także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego – mówi lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Joanna Jakóbowska.

 

 

źródło: UM w Bielsku-Białej