WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.10.2020Ewakuacja w Sosnowcu!

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Reymonta w Sosnowcu!
 
W poniedziałek około godziny 18:00 tamtejsi policjanci otrzymali informację o znalezisku przypominającym pocisk artyleryjski. Natrafiła na niego ekipa remontowa pracująca przy budynku. Na miejscu od razu pojawiły się wszystkie służby.
- Prowadzone są tam bardzo intensywne czynności zmierzające przede wszystkim do ustalenia z jakiego rodzaju znaleziskiem mamy do czynienia i czy przedmiot ten posiada w ogóle cechy bojowe - poinformowała nas podkom. Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, która dodała, że dopiero po ustaleniu rodzaju znaleziska będą podejmowane decyzje o dalszych czynnościach. 
 
W sumie ewakuowano 21 osób. Na miejsce podstawiono autobus, a prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński zapewnił na portalu społecznościowym, że Wydział Zarządzania Kryzysowego zabezpieczył dla ewakuowanych osób noclegi i posiłki.
 
Sprawą zajęli się saperzy z Gliwic. Okazało się, że znaleziono na miejscu jeszcze dwa przedmioty, które mogą być również pociskami. Wszystkie potencjalne pociski zostały w nocy zabrane i mają zostać zdetonowane na poligonie.
 
Od rana na miejscu trwa dokładne przeszukanie terenu, gdzie znaleziono podejrzane przedmioty. Dlatego zapadła decyzja, że pobliska Szkoła Podstawowa numer 10, ze względów bezpieczeństwa nie zostanie we wtorek otwarta. Również mieszkańcy kamienicy jeszcze nie mogą wrócić do swoich mieszkań.
 
Ile taka sytuacja potrwa - nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że cała okolica jest wydzielona.
 
Fot.: własne/KMP Sosnowiec