WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.11.2020Dotknij i wsiadaj! Bielsko przetestuje bezbiletowe kasowniki w MZK

Wirtualny bilet na karcie płatniczej – takie nowe rozwiązanie będzie testowane w bielskich autobusach linii nr 1 na przełomie listopada i grudnia.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej sp. z o.o. podpisał umowę z firmą Mera Systemy Sp. z o.o. na przeprowadzenie półrocznego programu pilotażowego. W tym czasie pasażerowie podróżujący linią numer 1 będą mogli korzystać z nowoczesnych kasowników. Pozwolą one na wnoszenie opłaty za przejazd za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona.

– W tym systemie całkowicie eliminujemy bilety papierowe, eliminujemy z tego systemu także gotówkę. Płatności będą wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to zatem rozwiązanie bardzo nowoczesne, ale też przyjazne środowisku, do czego przywiązujemy dużą wagę – podkreśla prezes spółki Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Hubert Maślanka.

Plik dźwiękowy: tk_1kasownik%20SET.mp3

Obsługa kasowników jest bardzo intuicyjna – wystarczy wybrać typ biletu jednorazowego na ekranie urządzenia, ustalić ich liczbę, a następnie przyłożyć kartę lub telefon. Na ekranie głównym wyświetli się informacja o pobranej opłacie. To całkowicie bezpieczny system, spółka podczas transakcji nie będzie miała dostępu do danych finansowych konta. Cennik będzie taki sam, jak obowiązujący w biletomatach czy kasach. Podróżni nie otrzymają papierowego biletu – będzie on zapisany na ich karcie lub w telefonie. W trakcie kontroli wystarczy zbliżyć nośnik do urządzenia kontrolerskiego. Taki sprzęt także trafi do MZK na testy.

Pilotaż rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia.

 

źródło: UM w BB; foto: mera-systemy.pl