WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.02.2020Dilerzy z Gliwic stracili towar!

Gliwiccy policjanci mają ostatnio ręce pełne roboty! W zeszłym tygodniu zatrzymali kilku dilerów rozprowadzających narkotyki w okolicy. 

Ich odbiorcami w większości były osoby małoletnie. Tylko w ubiegłym tygodniu, dzięki funkcjonariuszom z Gliwic, z lokalnego „rynku” zniknęło prawie 1,5 kilograma narkotyków. W większości była to marihuana, ale również pokaźne ilości amfetaminy, haszysz i tabletki LSD. 

Dla przykładu: w czasie minionego weekendu policjanci z „jedynki” doprowadzili przed prokuratora trzech zatrzymanych, a kolejnego mężczyznę ujęli już w sobotę. Wcześniej, w czwartek, wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Chodzi o 36-letniego mieszkańca Gliwic.

Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony wizytą kryminalnych i nie był w stanie pozbyć się dowodów na swój przestępczy proceder. Posiadał prawie 1,3 kilograma suszu roślinnego, ponad 127 gramów amfetaminy, haszysz i tabletki LSD. Wspomniany diler, podobnie jak sukcesywnie wyłapywani przez kryminalnych z „jedynki” podejrzani (w wieku 21, 20 i 18 lat oraz jeszcze jeden 36-latek) odpowiedzą teraz za to, że wbrew przepisom ustawy, handlowali lub posiadali środki odurzające albo substancje psychotropowe. Prawie codziennie nasi funkcjonariusze zatrzymują dilerów narkotykowych czy osoby posiadające narkotyki. Coraz częściej w rejonie pojawia się też silnie uzależniający środek pochodzący z Ameryki Południowej – kokaina. Z uwagi na tzw. dobro śledztwa nie o wszystkich sprawach możemy jednak informować - mówi podinspektor Marek Słomski - rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. 

Źródło: KMP Gliwice