WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.11.2020Dewastacja w Brzezówce. Komu przeszkadzał ten pomnik?

Komu przeszkadzał „Pomnik dzieci utraconych” na cmentarzu w Brzezówce na Śląsku Cieszyńskim? Figura przedstawiająca anioła z niemowlęciem na rękach została oblana czarną mazią przez nieznanych sprawców.

Do incydentu doszło 1 listopada popołudniu. Sprawca lub sprawcy wdarli się na teren cmentarza w Brzezówce koło Hażlacha, który zgodnie z przepisami był zamknięty dla odwiedzających. Postać niemowlęcia zalano czarną, smolistą mazią lub farbą, resztę substancji wylewając na twarz anioła i postument, wypełniony zniczami i maskotkami składanymi przez odwiedzających to miejsce. Zdjęcia zniszczonego pomnika opublikował w mediach społecznościowych, Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.

„Trzy lata temu na prośbe mieszkańców wykupiliśmy to miejsce, prywatna firma ufundowała pomnik. Kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona”  - mówi wójt Grzegorz Sikorski:

Plik dźwiękowy: dewas1.mp3

Wójt Hażlacha zgłosił sprawę na Policję.

„Przyjęliśmy zgłoszenie popełnienia przestępstwa z art. 261 kk. Dochodzenie poprowadzą śledczy z komisariatu w Zebrzydowicach” – mówi aspirant Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie:

Plik dźwiękowy: dewas2.mp3

Motywy działania niszczycieli pomnika pozostają nieznane. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców i dokładnych okoliczności zdarzenia. Gwarantuje pełną anonimowość.

 

Foto: Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach/Fb