WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.10.2020Czy to będzie koniec Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie? jest petycja do ministraW całej Polsce jest ich 31, na Śląsku – tylko dwa, w Bielsku i Cieszynie. Chodzi o Centra Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarze i terapeuci m.in. odwiedzają pacjentów w domach, organizując im wsparcie we własnym środowisku. Wraz z wygaszeniem narodowego programu – grozi im odcięcie funduszy. Czy zostaną zlikwidowane?

30 czerwca 2021 r. wygasa rządowy projekt pilotażowy, na mocy którego powołano cieszyńskie Centrum. Pilotaż z NFZ to jedyne, a jednocześnie dające dużą swobodę działań terapeutycznych źródło dochodu.

- Nie wiem, co z nami potem będzie. Wysyłamy pisma do ministerstwa o wznowienie programu, który nas obejmował od 2018r. – mówi dr Andrzej Kłoda, szefujący Centrum przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie:

Plik dźwiękowy: czp.mp3

Cieszyńskie CZP zatrudnia 130 fachowców:  psychologów, psychiatrów, terapeutów środowiskowych a także dwóch tzw. asystentów zdrowienia. To osoby, które pokonały swoją chorobę i teraz pomagają innym wyzdrowieć.

W Internecie pojawiła się petycja, którą może podpisać każdy, kto wesprzeć tę sprawę. Petycję można znaleźć na stronach internetowych Centrów Zdrowia Psychicznego oraz Szpitala Śląskiego w Cieszynie - link poniżej:

http://czp.cieszyn.pl/index.php/aktualnosci

 

Foto: Szpital Śląski w Cieszynie