WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.02.2020Co dalej z pacjentami szpitala przy Radiowej w Gliwicach?

Uwaga pacjenci, przypominamy! W szpitalu Vito-Med przy ulicy Radiowej w Gliwicach zostały zawieszone dwa oddziały: Neurologii i Udarowy. Jak to się stało i co teraz z pacjentami? 

Wstępnie do 16 maja dwa wspomniane oddziały nie będą przyjmować pacjentów, ale ten czas może jeszcze zostać przedłużony. Powodem jest brak personelu. Wstępnie takie zawieszenie miało obowiązywać od połowy lutego ale władze szpitala zostały zmuszone zrobić to już od początku miesiąca. Szpital musiał poinformować o tej decyzji Wojewodę Śląskiego, ten z kolei zwrócił się o opinię do wojewódzkiego NFZ. I teraz pytanie co w tej sytuacji wszyscy urzędnicy mogą zrobić, bo brak personelu to dla pacjenta sytuacja patowa. 

Mówi Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa Wojewody Śląskiego.

Plik dźwiękowy: 18.mp3

Z kolei ten szpital nie pierwsy raz ma prblemy z działaniem oddziałów. W marcu 2018 rok na włosku wisiał oddział wewnętrzny i izba przyjęć ale wtedy chodziło o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

Mówi Łukasz Oryszczak Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Gliwicach. 

Plik dźwiękowy: 17.mp3

Koło problemów szpitala toczy się dalej. Tylko znowu jest pytanie co z pacjentami? Okazuje się że alternatywa w województwie jest.

Mówi Małgorzata Doros rzecznik prasowa Śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Plik dźwiękowy: 20.mp3

Te najbliżej Gliwic zlokalizowane są w szpitalu numer 1 i 4 w Bytomiu, numer 1 w Zabrzu i w szpitalu miejskim w Rudzie Śląskiej. Dodatkowo są jeszcze prowadzone rozmowy ze Szpitalem Miejskim w Zabrzu.

Jest też taka zasada, że jeśli ktoś czekał w kolejce na zabieg w gliwickim szpitalu, może wziąć zaświadczenie o zawieszeniu oddziałów i udać się do innego gdzie oddział działa. 

Oddziały Neurologii i Udarowy mają być zawieszone do 16 maja 2020.

foto: pixabay.com