WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.10.2020Cieszyn: Izolatki pełne. Chorzy na COVID trafiają do sąsiednich szpitali

Szpital śląski w Cieszynie nie ma już wolnych miejsc dla chorych na COVID. Wszystkie łóżka w izolatkach są zajęte, a nowi pacjenci wysyłani do innych szpitali.

Jak dotąd w szpitalu w Cieszynie nie zdarzyło się jeszcze, żeby wszystkie izolatki na oddziale zakaźnym były zajęte. Np. tydzień temu wolnych było 6-7 łóżek. Sytuacja zaczęła się pogarszać w sobotę, gdy zaczęli napływać chorzy m.in. z domu spokojnej starości w Ustroniu.

- W tej chwili wszystkie izolatki, w których przygotowano namioty tlenowe dla zakażonych z niewydolnością oddechową, są wypełnione chorymi – mówi dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Czesław Płygawko:

Plik dźwiękowy: plygawko.mp3

Jak dotąd, żaden z pacjentów nie wymagał podłączenia do respiratora, niektórzy korzystają z innych sposobów podawania uzdatnionego powietrza.

Nowo zgłaszający się chorzy z objawami COVID są kierowani do innych szpitali z oddziałami zakaźnymi, m.in. w Tychach, Raciborzu i Zawierciu. Jak podkreśla dyrektor Płygawko, o tym nie decyduje szpital. Tym trybem zawiaduje wojewódzki system ratownictwa medycznego.

 

Foto: Szpital Śląski w Cieszynie/Fb