WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.10.2020Chorzów: kolejne laptopy trafiły do uczniów z wielodzietnych rodzin

71 laptopów trafiło do kolejnych uczniów. W środę w Urzędzie Miasta dyrektorzy chorzowskich szkół odebrali sprzęt, który następnie zostanie przekazany dzieciom z wielodzietnych rodzin, aby umożliwić im naukę zdalną w czasie pandemii.
 
W ramach programu „Zdalna szkoła+" 18 szkół podstawowych otrzymało sprzęt komputerowy za ponad 150 tysięcy złotych. Dyrektorzy użyczą laptopów dzieciom z rodzin liczących co najmniej troje dzieci.
- Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała powrót nauczania zdalnego. Wiemy jednak, że rodziny z większą liczbą dzieci, nie zawsze mają wystarczającą ilość sprzętu umożliwiającego efektywne łączenie się ze szkołą online. To dlatego ponownie wzięliśmy udział w tym programie i zapewniliśmy dostęp do laptopów kolejnym uczniom. Wiosną, podczas pierwszej edycji tego projektu, do chorzowian trafiło niemal 50 komputerów – tłumaczył Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
 
Po powrocie do tradycyjnej formy nauczania sprzęt zasili bazę edukacyjną podstawówek i będzie wykorzystywany podczas lekcji.
 
Programy „Zdalna szkoła" i „Zdalna szkoła+" to działania finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 
Źródło: UM Chorzów