WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.10.2020Bytom: wolontariusze potrzebni od zaraz. Jest też praca dla kierowcy

Z 2 do 20 dziennie wzrosła liczba seniorów z Bytomia, którzy zlecają zakupy wolontariuszom Fundacji PETRALANA i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wszystko za sprawą rządowego rozporządzenia, które zaleca pozostanie w domu osobom od 70. roku życia.
 
Fundacja PETRALANA pilnie potrzebuje dodatkowych rąk do pracy przy realizacji zakupów dla seniorów z Bytomia.
- Dzwoniąc na numer rządowej infolinii seniorzy zgłaszają swoje prośby o pomoc w zakupach, ale te kierowane są dalej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu i to pracownicy MOPR oraz wolontariusze Fundacji PETRALANA reagują na zgłoszenia z terenu naszego miasta.  Apel o pomoc w robieniu zakupów kierujemy przede wszystkim do wszystkich ludzi o wielkich sercach. Jeśli chcecie i możecie pomóc, zapraszamy do grona naszych wolontariuszy – mówi Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli Fundacji i pomysłodawca akcji „Pomoc dla seniora”.
 
Próśb o pomoc w zakupach od osób starszych jest jednak tak dużo, że Fundacja oferuje też pracę. Ok. 25 zł za godzinę dla osoby z własnym samochodem i prowadzącej działalność gospodarczą. Zadaniem zatrudnionego będzie logistyczne wsparcie wolontariuszy w realizacji zakupów i praca po ok. 3 godziny dziennie.
 
Aby włączyć się do akcji i zacząć pomagać seniorom z Bytomia wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: fundacja@petralana.eu lub zadzwonić pod numer telefonu: 602 662 398.
 
Źródło: UM Bytom