WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.12.2020Bytom: sprawdzamy jak wyglądają prace związane z budową hali lodowiska

Zakończenie do 31 grudnia montażu elewacji na nowej hali lodowiska po północnej i południowej stronie, montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, przygotowanie trybun do montażu krzesełek, a także roboty w układzie drogowym od strony frontowej. To najważniejsze prace, jakie obecnie trwają na budowie nowego lodowiska przy ul. Pułaskiego 71.
 
Warto podkreślić, że na początku 2021 roku wykonawca obiektu -  Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów planuje rozpoczęcie prac związanych z montażem na elewacji płyt aluminiowych z wizerunkiem hokeisty, a także krzesełek na trybunach, gdzie zakończyły się już prace żelbetowe. Ponadto w obiekcie trwają nadal prace związane z instalacjami: wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi, zaś w budynku administracyjnym wykonano stolarkę drzwiową i okienną zewnętrzną, wylewki, a wykonawca obecnie skupił się na robotach w sali gimnastycznej, gdzie prowadzone są prace wentylacyjne oraz związane z elewacją budynku.
 
Przypomnijmy, że budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 40 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto, a oddany do użytku zostanie już w 2021 roku.
 
Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.
 
Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.
 
Źródło: UM Bytom