WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.09.2020Bytom: "Jedynka" z nowoczesną instalacją do tlenoterapii

Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zakończył się montaż instalacji do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
 
Dzięki temu placówka będzie jeszcze lepiej przygotowana do leczenia chorych na COVID-19 w czasie jesiennej fali zakażeń.
- W wielu szpitalach instalacja tlenoterapii i wentylacji mechanicznej to standard. Przed jesiennym szczytem zakażeń koronawirusem postanowiliśmy nadrobić zaległości i przygotować jeszcze lepiej Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Szpitala Specjalistycznego nr 1 do leczenia pacjentów przechodzących w ciężki sposób zakażenie COVID-19 – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
 
Instalacja poprowadzona została w ścianach, dzięki czemu przy każdym z 11 łóżek dla zakażonych koronawirusem będzie dostęp do tlenoterapii. Podawanie chorym tlenu stanie się łatwiejsze i bardziej ekonomiczne niż do tej pory, gdy korzystano ze specjalistycznych butli z tlenem. Dwa łóżka są dodatkowo wyposażone w respiratory i kardiomonitory.
 
Dzięki inwestycji bytomski szpital będzie spełniał wymagania stawiane przez Wojewodę Śląskiego w przepisach dotyczących organizacji placówek medycznych na czas spodziewanej drugiej fali pandemii.
 
Wykonanie instalacji dystrybucji tlenu na potrzeby Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w budynku przy al. Legionów 49 zostało dofinansowane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w formie dotacji celowej w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020. Wartość realizacji inwestycji wyniosła 282 tys. 606 zł.
 
Źródło: UM Bytom
Foto: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek