WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.05.2020Budowa obwodnicy zachodniej w Gliwicach idzie pełną parą

Prace przy budowie obwodnicy zachodniej w Gliwicach  są bardzo zaawansowane. Sprzyjająca pogoda i mały ruch samochodowy sprawiły, że prace idą w szybkim tempie i na skrzyżowaniach powinny zakończyć się w czerwcu.

Dwa obiekty mostowe są gotowe, a jezdnię w dużej części pokryto asfaltem. Obecnie trwają prace przy montażu ekranów akustycznych, a także roboty związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do powstającej obwodnicy. Prace na skrzyżowaniach przy ul. Rybnickiej i Daszyńskiego powinny zakończyć się w czerwcu. Nieco dłużej, bo do sierpnia, potrwają prace porządkowe, a także zagospodarowanie terenu oraz budowa instalacji oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac przy obwodnicy zachodniej zaplanowano w III kwartale.
Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Budowę realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę ok. 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu.  85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).źródło,fot. ZDM w Gliwicach