WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.09.2020Bielsko: zdejmą dach z Ratusza.. ?!

Ratusz w Bielsku-Białej to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Już niedługo zyska on nowy dach. Również jego wnętrze zostanie odnowione. Prace przy obu tych zadaniach będą prowadzone praktycznie równolegle.   

 

Remont pomieszczeń Ratusza potrwa do końca roku. Za sumę ok. 650 tys. zł zmodernizowane zostaną pomieszczenia na dwóch piętrach. Zakres robót obejmuje m.in. prace rozbiórkowe i demontażowe (zerwanie warstw podłóg), naprawę podłóg z parkietu oraz remont ścian i sufitów (gładzenie i malowanie).

-Dużym wyzwaniem będzie remont dzisiaj niewidocznego parkietu. Nikt nie wie, w jakim on jest stanie - mówi naczelnik Wydziału Prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku, Tomasz Ficoń:

Plik dźwiękowy: tk_1ratusz%20remont.mp3

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego zakłada powrót do oryginalnego pierwowzoru, o ile będzie to oczywiście możliwe. Ale na to pytanie znajdziemy odpowiedź dopiero wtedy, gdy parkiet zostanie zbadany. Tam gdzie to się uda, parkiet będzie odnowiony i wywoskowany.

Zgodnie z planem, w czasie remontu pomieszczeń Ratusz będzie normalnie funkcjonował.

Dużo większym wyzwaniem jest modernizacja dachu budynku. Potrzeba było dwóch przetargów, aby wyłonić wykonawcę. Ostatecznie wybrano ofertę opiewającą na ponad 4,5 mln zł.

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej,
foto: wikipedia.pl; Paweł Sowa/UMBB