WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.12.2020Bielsko: Odpocząć nad rzeką Białą? Miasto szuka pomysłów, jak udostępnić nabrzeża mieszkańcom

Bielsko-Biała szuka sposobów na zagospodarowanie rzeki Białej – tak, by mogli z niej korzystać mieszkańcy. I to właśnie pomysły samych bielszczan mają mieć na to duży wpływ.

- Przebudowa nabrzeży tak, aby można było wzdłuż rzeki spacerować, biegać i usiąść - to rozwiązania znane z innych miast - mówią napotkani przez naszego reportera mieszkańcy Bielska:

Plik dźwiękowy: bialka1.mp3

- W tej sprawie każdy pomysł się liczy. Po spotkaniach z seniorami, a nawet dziećmi w szkołach i konsultacjach w plenerowym punkcie w Parku Ratuszowym widać, że zainteresowanie mieszkańców jest duże - mówi Magda Marek z Biura Rozwoju Miasta Bielska-Białej:

Plik dźwiękowy: bialka2.mp3

Kolejna okazja do zgłaszania uwag, jak przebudować i zagospodarować brzegi płynącej przez całe miasto rzeki będzie. gdy zostanie opublikowany projekt zagospodarowania przestrzennego dla tych części miasta, które leżą nad Białą.

Chodzi o ponad 40 hektarów mocno zurbanizowanego obszaru. Inżynierowie miejscy nie kryją, że konsultacje społeczne i faza projektów potrwa długie lata. Przebudowa ciasnych, betonowych nabrzeży to ogromna i kosztowna inwestycja. Konieczne będzie duże dofinansowanie z zewnątrz.