WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.11.2020Bielsko: "Maseczkowa" akcja w autobusach MZK. Chodzi o wspólne bezpieczeństwo

W Bielsku-Białej, w autobusach MZK kierowcy wyszli do pasażerów. Wspomagani przez patrole straży miejskiej sprawdzali, czy pasażerowi zasłaniają usta i nos i zachowują dystans. Zamiast wniosków o ukaranie, było rozdawanie ulotek informacyjnych oraz maseczek osobom, które ich nie posiadały.

- Zdecydowana większość pasażerów zasłania usta i nos w pojeździe, jeśli nie maseczką to chociażby szalem lub chustą – mówia kierowcy miejskich autobusów w Bielsku:

Plik dźwiękowy: kwcy1.mp3

A gdy trafi się osoba która lekceważy przepisy, wtedy przeważnie sami współpasażerowie zwracają jej uwagę, chociaż nie zawsze to pomaga:

Plik dźwiękowy: kwcy2.mp3

Jak przyznają kierowcy, dotąd nie musieli wzywać straży miejskiej lub policji. Bo przepisy i ryzyko mandatu to jedno, ale chodzi o przemówienie do rozsądku i poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne, innych podróżnych i kierujących, którzy spędzają w pojazdach po kilka godzin. Gdy oni masowo zachorują, kto poprowadzi autobusy?...

Pierwsza taka informacyjno-edukacyjna akcja MZK i Straży Miejskiej w Bielsku odbyła się w sierpniu. Strażnicy i przedstawiciele komunikacji miejskiej zapowiadają, że będzie ich więcej.

 

 

Źródło:  MZK w Bielsku-Białej