WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.10.2020Bielsko: Kamienice wypięknieją? Rada Miejska zachęca ulgą podatkowąBędą zwolnienia z podatku od nieruchomości dotyczące budynków lub ich części, w których zostaną wykonane remonty elewacji. Ma to być zachęta do renowacji budynków i tym samym podnoszenia atrakcyjności miasta.

Dla zachęcenia i wsparcia działań właścicieli budynków prywatnych oraz wspólnot mieszkaniowych - zarówno osób fizycznych jak i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – Rada Miejska Bielska Białej na czwartkowej sesji podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części, w których zostaną wykonane remonty elewacji. To kontynuacja obowiązującej obecnie uchwały uzupełniona o ulice, które wcześniej nie były objęte zwolnieniem.

Chodzi o ulice: 1 Maja, Stefana Batorego, Bohaterów Warszawy, Cechową, gen. Stefana Grota Roweckiego, Krótką, kpt. Aleksandra Kunickiego, Legionów na odcinku od placu Wolności do ulicy Józefa Piłsudskiego, Łukową, Młyńską, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Nad Niprem, Ignacego Jana Paderewskiego, Powstańców Śląskich, Szkolną, Thomasa W. Wilsona oraz Wyzwolenia na odcinku od ulicy ks. Stanisława Stojałowskiego do ulicy Józefa Piłsudskiego.

Zapisane w uchwale RM ulice i place to ciągi komunikacyjne, dojazdowe, handlowo-usługowe, trasy piesze do instytucji kulturalnych, atrakcji turystycznych i zabytków.

 

Źródło: UM w B-B