WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.10.2020Bielsko i Cieszyn: zmiany w kursach autobusów nie tylko na 1 listopada

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów w Bielsku i Cieszynie. Chodzi nie tylko o niedzielne święto i zwieszony ruch pasażerów w kierunku cmentarzy. Miasta szukają oszczędności, pasażerowie muszą uważnie sprawdzić nowe rozkłady jazdy.

- Stoimy przed nowym wyzwaniem: więcej weekendowych kursów w kierunku cmentarzy  przy  jednoczesnym ograniczeniu liczby miejsc - Do jednej trzeciej - w pojazdach - mówi wiceprezydent Bielska-Białej, Piotr Kucia:

Plik dźwiękowy: aut.mp3

W stolicy Podbeskidzia jak co roku autobusy na linii nr 7, dojeżdżającej do największego bielskiego cmentarza na ulicy Karpackiej, w niedzielę będą jeździć co 30 minut.

Od poniedziałku – poważne zmiany. 2 i 3 listopada wszystkie bielskie autobusy będą kursować jak w soboty od 2 listopada do odwołania na najmniej uczęszczanych liniach zostaną obcięte niektóre popołudniowe i wieczorne kursy. W Cieszynie, w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach, od  2 listopada do odwołania zawieszono kursy szkolne. Chodzi o autobusy z oznaczeniem s, na liniach 21 30 40.

Więcej szczegółów na stronach internetowych bielskiego MZK oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie. W Bielsku pasażerowie mogą na bieżąco śledzić trasy przejazdów poszczególnych autobusów, wchodząc na strony inteligentnego systemu kierowania ruchem ITS.

foto: ZGK w Cieszynie