WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.11.2020Bielsko-Biała: Remont Ratusza za 5 milionów. Praca wre


Ratusz w Bielsku-Białej otoczony parkanem i rusztowaniami to widomy znak, że ten reprezentacyjny budynek przechodzi remont. Renowacji poddawany jest dach gmachu, odnawiana jest też część jego wnętrz. 

Mimo niesprzyjającej pogody trwają intensywne prace związane z wymianą poszycia dachu Ratusza - przywracane jest historyczne pokrycie z naturalnego łupku. Zaplanowano modernizację elementów metalowych (kuta metaloplastyka), kominów, elewacji i sztukaterii znajdującej się w przestrzeni dachowej, a także gzymsu w pasie pod korytem z blachy. Zmodernizowane zostaną także instalacje - odgromowa i elektryczna.

- Koszt prac, które powinny zakończyć się w 2021 r., ma wynieść ponad 4,5 mln zł – mówi rzecznik Prezydenta Bielska-Białej, Tomasz Ficoń:

[clip]

W tym samym czasie, za kwotę ok. 650 tys. zł, zmodernizowane zostaną pomieszczenia na dwóch piętrach ratusza. Zakres robót obejmuje m.in. zerwanie warstw podłóg i ich naprawę (niewidoczny dzisiaj parkiet zostanie odsłonięty i tam, gdzie to się uda - odnowiony i wywoskowany) oraz remont ścian i sufitów (gładzenie i malowanie). 

 

Źródło: UM w B-B, fot: Paweł Sowa/UMBB